Chovatelská stanice Pražských krysaříků založená r.1998


Jedná se o starobylé plemeno, které započal regenerovat Ing.Findejs. První zmínky najdeme již v historických dokumentech z 8.století, kdy byl vysoce ceněným darem mezi panovníky. Malý srdnatý psík,  oddaný své rodině, nedůvěřivý k cizím, nebojácný, dobrosrdečný, milující děti a ostražitý hlídač i přes svou drobnou velikost. Jeho základní zbarvení je černá s pálením a žlutá. Časem přibyly další barvy, ale nejkrásnější je právě černá s pálením. Uznána byla i jeho dlouhosrstá varianta, která je přínosem pro chov a zlepšuje osrstění celé populace. 

Krysařík bojuje o mezinárodní uznání a je rozhodně plemenem hodným pozornosti. Pro naši stanici je závazný standard Ing.Findejse, především dbáme na správný typ, povahu, zdraví a v neposlední řadě výšku. V našem chovu nechováme na zvířatech vyšších než 24,00cm. Naši psi a feny mají 21-23cm. 

 

 

"Pražský krysařík z historie vstal,

aby do našich rodin radost vnes

a oblíbeným se po staletí stal,

tento milý a ušlechtilý český pes."

Více o standardu krysaříka se dočtete na webu klubu www.prazsky-krysarik.cz

Krysaříci jsou posedlí hygienou - myjí rádi sebe i ostatní členy smečky a to tak náruživě, že je mnohdy přes hlasité mlaskání nemožné slyšet televizi, v tomto směru jsou spíše jako kočky.