Chovatelská stanice Pražských krysaříků založená r.1998


Informace o nás

Chovatelská stanice vznikla v roce 1998, ale láska a obdiv ke zvířatům přišla dříve než jsem začala mluvit :o)) Někdo mluví o postižení, já o daru vnímat krásu jiných živých bytostí a touze jít životem po jejich boku. Stanicí prošla za tu dobu řada psích přátel i jiných zvířecích kamarádů, kteří se navždy zapsali do našich srdcí a ovlivnili náš život.

Velká životní zkušenost pro mne byla výpomoc v chovatelské stanici Sagan, kamarádky Gabčy Sedlákové. Tady jsem od roku 1992 pomáhala s péčí o její německé dogy - Norma z Cianky, Argo Sagan a Berin Sagan, a učila se první odborné kynologické zkušenosti. 

V roce 1995 se narodil můj první vlastní pes - Dick Sagan. V roce 2000 jsem si vzala i jeho maminku Berin Sagan. 

V roce 2002 se stanice rozrostla o novou členku a zakladatelku naší linie krysaříků - Beatrice Gavany´s Bohemia. Čas běžel a do smečky přibyla modrá doginka Christine Bohemia Ouni. Tento rok nás po těžké nemoci opustil Dickoušek.

Rok 2011 nám přinesl řadu krásných životních změn - novou smečku dvounohou :o))) - konečně chlapa, který mé postižení zvířaty nejen chápe, ale hlavně sdílí se mnou a plně podporuje ve všech směrech a se vším všudy a ještě nového úžasného psího kamaráda stafordšírského bullteriéra Fina :o))

V roce 2014 - nám ve stanici zůstala už jen krysařička Cindy, sirotci z vrhu I po Hanelle  a staford Fin, ostatní členové smečky jsou bohužel ve psím nebi. Ale neztrácíme hlavu a plánujeme obnovu chovné základny podle vzoru bájného ptáka Phoénixe :o)) - hodláme totiž rovněž povstat z vlastního popele a přibrat k tomu i novou krev.

Tak se nám stanice rozrostla o holčičky - El Niňo z Jeřic, Uta od Hradu Bradlec a Pampeliška z Majklovy zahrady, po Nellince zůstal doma synek Indigo Agaricus - Indy a začali jsme znovu s kvalitní krví :o)))

 

V roce 2016 přibyla do stanice Sandy - Showtops Extravagant Edition Exandra z Norska od Anne Nystrom a nechali jsme si naši odchovanku Magic Maggie Agaricus. 

 

               

 


"Kdokoliv jiný si může myslet, že stojíte za bačkoru - pro vašeho pejska jste však středem vesmíru." Pam Brownová

"Pes je váš přítel, partner, ochránce, zkrátka váš miláček. Vy jste jeho život, jeho láska a zároveň i pán. On bude jen váš, dokud bude bít jeho psí srdíčko. A vy musíte být hodni jeho oddanosti." neznámý autor

"Váš pes neví, že jste byli lakomí, chamtiví nebo žárliví. Dává vám odvahu být laskaví, a když jste, má vás za to rád." sir James Walpole

"Jediný opravdový přítel v tomto falešném světě, kterého člověk může mít, je jeho pes. Nikdy ho neopustí, nikdy ho nezradí, nikdy nebude nevděčný." senátor George Graham West (1830-1904)

"Ani  Carnegie, Vanderbilt a Astor dohromady si za své ohromné bohatství nemohou koupit ani čtvrtinu akcií srdce mého pejska." Ernest Thompson Seton (1860-1946) autor mnoha překrásných knih o zvířatech

"Držet v rukou živou bytost, poznat její roztomilou krásu, cítit její srdce v našich dlaních, mít její důvěru, to znamená pochopit, jak jsme si blízcí. Radovat se ze života a přestat být osamělý." Pam Brownová


Oblíbená literatura

Chov psů - MVDr.Procházka

Klubová příručka "Německá doga"

Česká národní plemena psů - Jan Findejs a kolektiv

Váš pes - D.Taylor

Psi v lásce nikdy nelžou - J.F.Masson

Německá doga - F.Krautwurst

Já-pes - Dr.Bruce Fogle

Váš pes to ví - R Sheldrake

toto není o psech, ale druhé mé lásce - o koních a stojí za to si to přečíst

M.Roberts - O koních a lidech a Můj život s koňmi