Informace o nás

Chovatelská stanice vznikla v roce 1998, ale láska a obdiv ke zvířatům přišla dříve než jsem začala mluvit :o)) Někdo mluví o postižení, já o daru vnímat krásu jiných živých bytostí a touze jít životem po jejich boku. Stanicí prošla za tu dobu řada psích přátel i jiných zvířecích kamarádů, kteří se navždy zapsali do našich srdcí a ovlivnili náš život.

Rok 2011 nám přinesl řadu krásných životních změn - novou smečku dvounohou :o))) - konečně chlapa, který mé postižení zvířaty nejen chápe, ale hlavně sdílí se mnou a plně podporuje ve všech směrech a se vším všudy a ještě nového úžasného psího kamaráda stafordšírského bullteriéra Fina :o))

V současné době prošla stanice těžkou zkouškou - 2014 - nám ve stanici zůstala už jen krysařička Cindy a staford Fin, ostatní členové smečky jsou bohužel ve psím nebi. Ale neztrácíme hlavu a již plánujeme obnovu chovné základny podle vzoru bájného ptáka Phoénixe :o)) - hodláme totiž rovněž povstat z vlastního popele a přibrat k tomu i novou krev.

Tak se nám stanice rozrostla o holčičky Eli - El Niňo z Jeřic a Uti - Uta od Hradu Bradlec :o)) Po Nelince zůstane doma synek Indigo - Indy a začneme znova s kvalitní krví :o)))

Nejnovější členkou smečky je Pampeliška z Majklovy zahrady.

               

 

Oblíbená literatura

Chov psů - MVDr.Procházka

Klubová příručka "Německá doga"

Česká národní plemena psů - Jan Findejs a kolektiv

Váš pes - D.Taylor

Psi v lásce nikdy nelžou - J.F.Masson

Německá doga - F.Krautwurst

Já-pes - Dr.Bruce Fogle

Váš pes to ví - R Sheldrake

toto není o psech, ale druhé mé lásce - o koních a stojí za to si to přečíst

M.Roberts - O koních a lidech a Můj život s koňmi